Jaro volá! Připravte se na něj ve zdraví

18. 3. 2019 -

A je to konečně tady. První jarní dny zanedlouho zaťukají na dveře a my věříme, že se jich nemůžete dočkat. Jak využít tohoto období k načerpání jarní energie?


Správné potraviny nejen na jaře

S přicházejícím jarem bychom měli našemu tělu dopřát správnou očistuJarní detoxikace je rok od roku populárnější, protože se jedná o blahodárný způsob, jak zbavit tělo zbytečných škodlivin - toxinů. Pokud nepatříte mezi ty, kteří si detoxikaci dopřávají každý rok a již vědí, co Vašemu tělu prospívá, nepouštějte se do experimentů. Ze začátku úplně postačí zapojit selský rozum a přečíst si pár našich tipů. A začněte u jídla, to je základ všeho. 

Ideální jarní jídelníček

  • Na snídani konzumujte lehčí jídla, například čerstvé ovoce, kysané mléčné výrobky, cereálie nebo tmavé pekařské výrobky, aby se organismus zbytečně nezatěžoval a abychom měli dostatečný příjem vlákniny, která pomáhá při pohybu střev. Pečivo volte z žitné nebo špaldové mouky, dopřávejte si s chutí také semínka - například dýně nebo slunečnice. Pozor, bez soli a nepražené. 
  • Oběd má být kaloricky vydatnější, proto je vhodné především drůbeží maso a ryby zbavené kůže, doplněné čerstvou zeleninou, případně libové, vepřové a telecí maso v omezeném množství. Zeleninu upravujte na páře, duste nebo pečte. Vyhýbejte se smažení.
  • Večeře má být opět z lehčích jídel, aby se organismus na noc nezatěžoval a oddechl si. Vhodné jsou například teplé polévky, jako je vývar, boršč, krémy ze zeleniny, apod. 

Vhodné je doplnit do jídelníčku luštěniny  a snížit spotřebu živočišných tuků, konzumaci uzenin a tučných masných výrobků, sůl a konzumaci sladkostí a slazených nápojů.

Velmi důležité je dodržovat pitný režim. Každý by měl vypít alespoň 2,5 litru a více tekutin denně. Nejvhodnější jsou minerální vody, neslazené ovocné čaje a zeleninové šťávy. Zcela nevhodné jsou slazené a kofeinové nápoje a přemíra alkoholu. 

Co doporučujeme dále při jarní detoxikaxi? Lázeňský pobyt v našich lázních! Vyberte si z naší široké nabídky pobytů. Pravidelně pro Vás připravujeme zvýhodněné akční pobyty i last minute nabídky. Nechejte se okouzlit probouzející se jarní přírodou a dopřejte si jarní dovolenou v lázních Luhačovice.

JARNÍ LAST MINUTE AKCE - 50% SLEVA PRO DRUHOU OSOBU

LUXURY SPA & WELLNESS VILA VALAŠKA

Ušetříme Vám peníze, ale neošidíme Vás o skvělé zážitky. 
Objednejte si pobyt ve VILE VALAŠKA a získejte pro druhou osobu, která pojede s Vámi 50% slevu na pobyt.

  • sleva je platná na všechny pobyty ve VILE VALAŠKA uskutečněné od 1. 4. do 10. 4. 2019
  • slevy nelze vzájemně sčítat
  • při rezervaci pobytu uveďte heslo DUBEN