Objevte kouzlo Baťova kanálu a kochejte se nádhernou přírodou

21. 5. 2018 -

Léto je jako stvořené k výletům po nádherných koutech naší vlasti. Patříte-li k milovníkům jižní Moravy, vřele Vám doporučujeme spojit návštěvu našich lázní s výletem na Baťův kanál.

Léto je ideálním obdobím vydat se na Baťův kanál
Léto je ideálním obdobím vydat se na Baťův kanál

Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934–1938 v délce 52 km. Dnes je tato trasa vyhledávána také turisty, protože je na ní zprovozněno 13 plavebních komor a umožněna je jak pravidelná, tak i turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí (Slovensko). Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť, které navazují na zajímavé cyklostezky v okolí.

Cyklisté i milovníci vína vítáni

Baťův kanál je lemován páteřní cyklostezkou dlouhou více jak 80 km, na kterou dále navazují stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Cyklostezku si jistě oblíbí jak dálkoví cyklisté, tak i in-line bruslaři, protože povrch cyklostezky je převážně asfaltový. Na své si tady přijdou určitě i rodiny s dětmi, senioři i tělesně postižení, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén.

Více informací o Baťově kanálu, včetně vodní cesty, najdete na http://www.batacanal.cz/ 

Sportujte a relaxujte

Pokud Vás láká návštěva Baťova kanálu, doporučujeme Vám spojit ji s pobytem v našem lázeňském hotelu Vila Valaška v Luhačovicích. Ideální jsou víkendové či relaxační pobyty, v rámci kterých si užijete lázeňské procedury a zbyde Vám ještě prostor pro krásné výlety.
Přijeďte a užijte si báječnou letní dovolenou!